Spoštovani starši!

V ponedeljek, 15. 2. 2021, se vsi učenci vračajo v šolske klopi. Da bo to potekalo kar se da varno, bi vas radi seznanili z nekaterimi dejstvi:

 • Avtobusni prevozi bodo potekali po ustaljenem voznem redu.
 • Starši ne vstopate v šolo! Otroci vstopijo v šolo z zaščitno masko in jo nosijo do vstopa v razred. Na vseh šolskih površinah, tudi zunanjih, je maska obvezna. Otroci v matični učilnici maske ne nosijo.
 • V šolo prihajajo le zdravi otroci. V kolikor imate v družini ali skupnem gospodinjstvu okuženo osebo, otrok ostane doma.
 • Za vse učence od 1. do 5. razreda bomo zagotavljali le nujno jutranje varstvo.
 • Otroci se ob vstopu v šolo preobujejo, v WC-ju si umijejo roke in gredo v svojo matično učilnico. Pri odhodu v učilnico naj se v največji možni meri izognejo prijemanju kljuk.
 • Ob 7.50 zaklenemo šolske vhode.
 • Učenci naj prinašajo v šolo potrebščine po urniku. Učenec naj ima vse pripomočke (lepilo, škarje, svinčnik, barvice…), saj si otroci ne bodo smeli le-teh izposojati.
 • Vsak učenec naj od doma prinese plastenko s pijačo (vodo), saj pitnik ne bo na voljo.
 • Otroci naj prihajajo v šolo športno oblečeni in obuti, s seboj naj imajo dodatno jopo, saj bomo učilnice veliko zračili. Ustrezno naj bodo oblečeni, saj bomo ob ugodnem vremenu veliko časa preživeli zunaj.
 • V skladu z okrožnico MIZŠ in vseh priporočilih NIJZ ter glede na kadrovske zmožnosti bomo podaljšano bivanje v »mehurčkih« lahko izvajali le za učence od 1. do 3. razreda. Za učence 4. in 5. razredov podaljšanega bivanja ne moremo zagotoviti. V najboljšem primeru lahko za manjšo skupino otrok organiziramo varstvo vozačev do odhoda prvega avtobusa (13.30). Zato na vas apeliramo, da učenci ne prihajajo prezgodaj v šolo in da po končanem pouku oz. kosilu čimprej odidejo domov.

 

URNIK KOSIL:

Učenci 4.b in 5. razreda bodo imeli kosilo od 12.10 – 12.30 v matični učilnici.

Učenci 4.a in 3. razreda bodo imeli kosilo od 12.20 – 12.40 v jedilnici.

Učenci 1. in 2. razreda bodo imeli kosilo od 12.40 – 13.05 v jedilnici.

Učenci 6 in 9. razreda bodo imeli kosilo od 13.05 – 13.15 v jedilnici.

Učenci 7. in 8. razreda bodo imeli kosilo od 13.15 – 13.25 v jedilnici.

 

 • Izbirni predmeti se bodo v tednu pred počitnicami izvajali na daljavo.
 • Prosimo Vas, da se z otroki resno pogovorite o doslednem upoštevanju vseh šolskih pravil in kovid ukrepov: nošenje maske, držanje varnostne razdalje, dosledno umivanje rok …

Zelo pomembno je strpno in konstruktivno sodelovanje staršev in učiteljev za vrnitev vseh otrok v šolo, zato vas na tem mestu naprošamo, da nas podprete pri naših prizadevanjih za odprto šolo za vse učence. Le s skupnimi močmi lahko obdržimo odprto šolo.

Hvala za razumevanje.

Vodstvo šole in učitelji

(Skupno 122 obiskov, 1 današnjih obiskov)