05-7542512 Osnovna šola Prestranek, Ulica 25. maja 14 a
 

Petošolci v projektu Varno na kolesu

V petem razredu je  kolesarski izpit eden izmed najpomembnejših dogodkov. Učenci se na ta zahteven izpit pripravljajo na različne načine. Tudi s pripravo nalog za projekt Varno na kolesu. V tekmovanje VNK so učenci vključeni že vrsto let. Tudi letos so opravili dve nalogi. Tema prve je bila Kolo in trajnostna mobilnost. Film, ki je nastal za to nalogo je objavljen na

POUKA NI! GREMO NA KOLESARSKI IZLET

Lahko pa ga pogledate tudi na spletni strani projekta Varno na kolesu, kjer so bjavljene tudi naloge učencev drugih  sodelujočih šol.

VARNO NA KOLESU

Drugo nalogo so morali opraviti do konca meseca marca.

Izbrali so si nalogo Spoznavam prometna pravila in znake. Kviz BRIHTNEŽ NA KOLESU so oblikovali v orodju Genially. Učenci so pripravili vprašanja za kviz in oblikovali druge naloge, ustvarili predloge za fotografije, bili modeli in fotografi ter ustvarili slikovne predloge, Naloge je v orodje vnesla učiteljica. Učenci so nato odigrali nekaj iger, da so preverili potek igre in poiskali napake.

Našo nalogo “Brihtnež na kolesu” lahko igrate na spletnem naslovu:

BRIHTNEŽ NA KOLESU

 

Liljana Bole

 

(Skupno 264 obiskov, 1 današnjih obiskov)
 
 

Več prispevkov iz Novice Prestranek

 
 
 
 
 
 
 
Dostopnost