Tudi v tem šolskem letu sodelujemo v projektu Turizmu pomaga lastna glava, ki ga vsako leto razpiše Turistična zveza Slovenije. Letošnja tema je Voda in zdravilni turizem. Na šoli smo se odločili, da bomo s šestošolci v okviru naloge pripravili krožno kolesarsko pot, ki vodi od Tišlerjevega mlina v Žejah do Modrijanovega mlina pri Postojnski jami. Kolesarska pot je organizirana na način lova na zaklad, ki smo ga poimenovali lov na izgubljeni mlin. Udeležence nagovarja izmišljeni lik g. Tišler, ki jih prek svoje zgodbe v knjižici dejavnosti vodi od postojanke do postojanke. Na vsaki postojanki čakajo udeležence dejavnosti z različnih področij.

Projekt obsega pripravo turistične raziskovalne naloge in predstavitev na turistični tržnici. Našo turistično nalogo smo predstavili v Kopru dne 12. 4. 2022, kjer smo prejeli dve zlati priznanji in se kot najboljši v regiji uvrstili še na predstavitev najboljših turističnih idej, ki bo potekala v Mariboru.

Našo turistično nalogo si lahko ogledate na tej povezavi: http://www.os-prestranek.si/turizmu-pomaga-lastna-glava/

 

Mentorice projekta: Anita Čelhar, Mojca Kristan ter Polona Požar

 

(Skupno 247 obiskov, 1 današnjih obiskov)