Z zbiralno akcijo za sirote iz Ukrajine, ki so nastanjene v Slavini, smo v tednu od 16. 5. do 20. 5. nabrali za 14 velikih škatel otroške hrane in kozmetike ter kar precej plenic.

Učenci so sproti vse presortirali in uredili po škatlah in zbrano pripravili na odvoz.

V sredo, 25. 5., smo zbrane stvari natovorili v kombi in jih odpeljali v Slavino. Pri tem so nam pomagali učenci – predstavniki šolske skupnosti. V Slavini sta nas pričakali vodja Katerina in zdravnica Natalyja. Predali smo jima tudi dvojezične kartonke, katere so pripravili učenci obeh 5. razredov, ter spominsko grafiko. Po krajšem klepetu in ogledu enote smo jim tudi vse zbrano predali.

Vsem, ki ste pri akciji sodelovali, se neizmerno zahvaljujemo za vaš prispevek, prav tako pa vam gre zahvala s strani osebja sirotišnice.

Prilagamo nekaj fotografij akcije.

Še enkrat HVALA.

(Skupno 147 obiskov, 1 današnjih obiskov)