05-7542512 Osnovna šola Prestranek, Ulica 25. maja 14 a
 

Zbiralna akcija za Obalno zavetišče za živali – Pobegi

V mesecu novembru in decembru smo učenci 4. razreda in zaposleni v trgovini Lidl Postojna, zbirali hrano, oblačila, povodce, ovratnice … in še mnogo drugih stvari za zapuščene živali v Obalnem zavetišču za živali. Škatle so se hitro polnile, učenci so pokazali res veliko zanimanje za pomoč zapuščenim živalim. Preden smo se odpravili na počitnice smo se učenci 4. razreda (Ella Rekić, Nik Gojić, Irenej Gugunović, Žan Šantelj in Vanja Topić) s šolskim kombijem odpeljali do Obalnega zavetišča za živali in vsa zbrana sredstva predali tamkajšnjim zaposlenim, ki skrbijo za vse živali. Zaposleni so nam omogočili ogled zavetišča in kratko igro z mucami, ki so na voljo za posvojitev. Videli smo lahko, da imajo v zavetišču kar veliko živali, ki iščejo svoj novi dom, dom kjer bo za njih lepo poskrbljeno.

Učenci so se imeli super in povedali, da je zelo »fajn«, ko pomagaš nekomu, pa naj si bo to človek ali žival. Nekateri že razmišljajo o posvojitvi kakšnega mucka. 😉

Radi bi se pa zahvalili tudi ravnatelju, ki nas je varno pripeljal do zavetišča in nazaj domov.

 

Prestranek, 3. 1. 2023

Razredničarka Monika Tomažič

(Skupno 114 obiskov, 1 današnjih obiskov)
 
 

Več prispevkov iz Novice Prestranek

 
 
 
 
 
 
 
Dostopnost