Naša šola od leta 2019 sodeluje s slovenskim društvom za terapijo s pomočjo psov »Tačke pomagačke.«

Vključevanje terapevtskega psa v vzgojno-izobraževalno delo pomaga učencem pri dvigu motivacije, usmerjanju pozornosti, umirjanju, krepitvi samozavesti, izboljšanju samopodobe, motivaciji za branje, privzgajanju ljubezni do branja in širjenju kulture branja.

Po obdobju zaprtja šol in pretežno dela na daljavo nas je sredi šolskega leta razveselila novica, da bosta na šolo prihajala terapevtski pes Oli in njegova vodnica Bojana Česnik.

Obiskala sta učence 1. razreda. Otroci so izvedeli veliko novega o psih, njihovi prehrani in negi ter o tem, kaj počnejo terapevtski psi.

Enkrat tedensko smo na individualnih urah izvajali program »Beremo s Tačkami«, katerega namen je motivirati otroke za branje in vplivati na druga področja, v katerih so šibkejši. Prav tako pa preko spoznavanja kužka razvijati druge veščine (senzibilizacija, vztrajnost, empatija) in preko dotikov (božanje, česanje, sprehodi, igra z žogo) terapevtsko vplivati na počutje ter čustveni razvoj učencev.

K ustvarjanju spodbudne učne klime lahko pripomore pasja zvestoba, prijaznost, brezpogojna ljubezen in potrpežljivost.

Anita Čelhar

(Skupno 202 obiskov, 1 današnjih obiskov)