Tudi letošnje leto so se učenci naše šole v velikem številu udeležili že skoraj tradicionalne prostovoljne čistilne akcije, ki se je letošnje leto odvila pod imenom Očistimo Slovenijo 2012 – Za lepši svet. Učencem so se pridružili tudi učitelji, starši, drugi sorodniki ter krajani in tako so v soboto, 24. marca 2012, mladi in malo manj mladi združili moči v boju za čisto okolje. 

Akcije so potekale v vseh vaseh našega šolskega okoliša. Posebna skupina, ki je zastopala šolo, se je v boj proti smetem odpravila po različnih lokacijah po Prestranku in v njegovi okolici. Učenci so pri čiščenju lahko pomagali tudi v svojih vaseh, in sicer v Matenji vasi, Rakitniku, Slavini, Grobiščah, Orehku in v Žejah. Nekateri učenci pa so v okviru gasilskih društev sodelovali tudi drugje. Posebno pozornost zasluži letošnje čiščenje struge reke Pivke, iz katere so sodelujoči pobrali številne odpadke, ki tjakaj nikakor ne sodijo, še posebej ob dejstvu, da postaja pitna in neoporečna voda zadnje čase vse bolj dragocena.

Že pred samo akcijo so učenci sodelovali pri lepljenju

plakatov, ki so vabili k udeležbi.

 Učenci 6. r so pridno nosili smeti na kup v Matenji vasi.

S tem ‘biciklom’ pa ne bi prišla daleč, saj je preveč zdelan

in povsem zarjavel. Je moral pa že dolgo časa ležati v strugi.

 

 

Ob koncu akcije so se sodelujoči lahko okrepčali z okusnim golažem,

ki so ga pripravile kuharice prestranške šole.

 

 

Ostale fotografije si oglejte še v galeriji.

 

(Skupno 51 obiskov, 1 današnjih obiskov)