05-7542512 Osnovna šola Prestranek, Ulica 25. maja 14 a
 

Poročilo o zaključnem koncertu glasbenega ustvarjanja

20.06.2012 je na OŠ Antona Globočnika potekal zaključni koncert glasbenega ustvarjanja učencev OŠ Prestranek. Na začetku se nam je predstavil mladinski pevski zbor, ki je zapel tri slovenske popevke: Zemlja pleše, Vozi me vlak v daljave in Pravljica o mavričnih ljudeh.

 

Glasbena skupina iz 5. razreda, ki so jo sestavljale učenke Nina Mislej, Nina Čirič, Taša Čirič, Aleksandra Nunič in Linda Vehar, se je predstavila z dvema pesmima: Odpelji me skupine Bepop in z evrovizijsko skladbo Verjamem pevke Eve Boto. Kot solistki sta nastopili Ayla Smajić iz 6. razreda ter Magdalena Poljšak.

Vrhunec večera pa je bil narodnozabavni ansambel Furmani, ki ga sestavljajo učenci Klemen Opara, Jernej Opara in Kristjan Mrše. Zaigrali so tri skladbe, med drugim tudi slakovo Po dekle, kjer je kot solist nastopil učitelj glasbene vzgoje Simon Novak, za konec pa so še zaigrali skladbo V dolini tihi.


prof. glasbene vzgoje Simon Novak

(Skupno 214 obiskov, 1 današnjih obiskov)
 
 

Več prispevkov iz Novice-šola

 
 
 
 
 
 
 
Dostopnost