Z učenci od 6. do 9. razreda smo preživeli v petek, 23. 11. 2012, zelo kulturno raznobarven dan v Ljubljani.

Na pot smo se odpravili ob 8. uri z dvema avtobusoma. V Ljubljani so nas  v Cankarjevem domu pričakale vodičke razstave 10. bienala slovenske ilustracije.

V dveh skupinah smo si ob vodeni razlagi ogledali naše najboljše ilustratorje, še posebej letošnje nagrajence. Po razstavi smo imeli nekaj prostega časa, ki smo ga preživeli med knjigami, saj je bil na naše veselje ravno te dni knjižni sejem. Ob 11. uri pa smo si v Linhartovi dvorani ogledali gledališko predstavo Knjiga o džungli, v izvedbi Anton Podbevšek teatra iz Novega mesta. Gledališki ustvarjalci so 120 let staro vsebino zavili v moderno preobleko plesa, petja, luči in kostumov, vendar je povezovalna nit predstave s knjigo kljub temu ostala ista –  sobivanje človeka in živali.

Kulturni dan je bil zelo celovit – sestavljanka likovne, gledališke in literarne umetnosti.

 

Ana Kaluža

(Skupno 41 obiskov, 1 današnjih obiskov)