V soboto, 24.5.2014, so se nekateri učenci gasilskega krožka udeležili 15. regijskega srečanja mladih gasilcev, ki je potekalo na OŠ Cirila Kosmača v Piranu.

 

Srečanja so se udeležile skupine gasilcev, ki delujejo kot gasilski krožki na osnovnih šolah in člani Društev mladi gasilec. OŠ Prestranek sta na tekmovanju zastopali 2 ekipi mlajših učencev, starih od 7 do 11 let. V hudi konkurenci obalnih društev so se pomerili v vaji z vedrovko, v štafetnem vezanju vozlov in metanju vrvi v krog, nato pa so rešili še dva pisna preizkusa znanja iz prve pomoči ter preventive.

Tekmovalci so za sodelovanje prejeli spominske medalje ter priznanje za sodelovanje. Sončen  dan pa smo popestrili še z obiskom Pirana, kjer smo se posladkali s sladoledom ter preverili, če je morje že dovolj toplo za prvo letošnje kopanje.

Mojca Štembergar

FOTOGALERIJA

(Skupno 32 obiskov, 1 današnjih obiskov)