V sredo, 3. 12. 2014, smo se na deževen dan odpravili v Piran. Ogledali smo si izjemen muzej Čarobni svet školjk in polžev, ki ima trenutno 3000 primerkov školjk in polžev iz vseh morij in kontinentov sveta.

Posebno mesto imajo primerki iz našega, slovenskega morja. Vendar pa v muzeju niso zastopani le »morski predstavniki«, ampak so tu tudi primerki iz rek, jezer, kopnega in celo jam. Vsi smo bili navdušeni nad barvitostjo lupin školjk in polževih hišk. Najbolj pa nas je očarala nedavna pridobitev muzeja orjaška školjka zeva.

V piranskem  akvariju pa smo spoznali podvodni svet našega morja. V petindvajsetih bazenih smo videli različne vrste rib, rake, spužve, vetrnice. Ob koncu ogleda smo doživeli še hranjenje rib in ostalih živali.

Želeli smo se udeležiti še delavnic na Tartinijevem trgu, ki pa so bile zaradi slabega vremena žal odpovedane.

Učiteljica: Andreja Geržina

FOTOGALERIJA

(Skupno 84 obiskov, 1 današnjih obiskov)