Na šoli smo iz petka na soboto, 13. in 14.3, v okviru projekta Igrišče za gledališče, izpeljali gledališki tabor. Na njem je gledališki klub s pomočjo zunanjih sodelavcev, režiserja Andreja Jusa in plesalke Nataše Živkovič, ustvarjal gledališko igro za mlade.

 

Tabor se je pričel z ogrevalnimi igrami, s pomočjo režiserja Jusa se je nadaljeval z branjem teksta, postavljanjem igralcev na oder in  premikanjem po prostoru. Plesalka Živkovič je z dekleti vadila koreografijo in gibanje na odru. Vadili smo pozno v noč in prespali na šoli. Z istim tempom smo nadaljevali zjutraj, ko smo po zajtrku in svežem zraku zagnano ustvarjali tja do kosila. Tabor se je izkazal kot zelo pozitivna izkušnja, ki jo bo za zadovoljiv končni rezultat potrebno vsaj v delni izvedbi ponoviti.

Vodja: Ana Kaluža

(Skupno 197 obiskov, 1 današnjih obiskov)