V četrtek, 3. 12. 2015, smo se v okviru nadstandardnega programa šole in programa za nadarjene učence odpravili na izlet v Ljubljano.Najprej smo si ogledali Narodno galerijo Slovenije, ki je osrednja galerija slovenskih likovnih del. Hrani največjo zbirko umetnin, ki so nastale na slovenskem ozemlju v obdobjih med srednjim vekom in modernizmom. Videli smo tudi trenutno razstavo Riharda Jakopiča z naslovom Beležnice.

Ogled smo nadaljevali v Narodnem muzeju, kjer smo spoznali življenje Rimljanov, občudovali prazgodovinske zaklade, se nekaj novega naučili na trenutni razstavi o evoluciji in videli še veliko življenjsko pestrost Slovenije ter pestrost kamnin sveta v Prirodoslovnem muzeju. Ob zaključku pa smo predvsem punce občudovale obleke na občasni mednarodni razstavi modnega oblikovanja.

Seveda pa smo si, preden smo zapustili naše glavno mesto, privoščili še hamburger v McDonald’su in uživali v praznično okrašenih ulicah.

Učiteljica: Andreja Geržina

(Skupno 51 obiskov, 1 današnjih obiskov)