Center za inovativnost in razvoj, ki deluje pod okriljem RRA Zeleni kras, je letos razpisal natečaj »Naredimo drugače!«, v okviru katerega so želeli  osnovnošolce, srednješolce in njihove mentorje iz šol Primorsko-notranjske regije spodbuditi k razmišljanju »izven okvirjev«.

Na letošnji natečaj  se je prijavilo 28 zanimivih in nadvse izvirnih izdelkov, med katerimi je strokovna komisija natečaja izbrala pet nagrajencev. Tretje mesto si je prislužil peti razred Osnovne šole Prestranek s serijo posnetku “Buh vm žjgni”, v katerem učenci predstavijo pripravo tradicionalnih jedi v Pivški kotlini.

Za nagrado bodo odšli na »safari« na Cerkniško jezero, kjer bodo jezero doživeli tudi z vožnjo s kanuji.

Posnetke si lahko ogledate na spletu če v brskalnik vpišete ključne besede OŠ Prestranek, tradicionalne jedi, you tube.

Dela nagrajencev in ostalih sodelujočih bodo razstavljena v galeriji Krpanovega doma v Pivki.

 

Liljana Bole

 

(Skupno 56 obiskov, 1 današnjih obiskov)