05-7542512 Osnovna šola Prestranek, Ulica 25. maja 14 a
 

Razstava Expo Postojnska jama kras in vivarij jamskih živali

V sredo, 14. 10. 2015, smo si z učenci, ki obiskujejo izbirni predmet Organizmi v naravi in umetnem okolju ogledali  razstavo Expo Postojnska jama kras.

Najprej smo si na  tridimenzionalni maketi ogledali naš kras, mesta, ki ga sestavljajo, gore, reke, jezera in ceste. Skozi razstavo smo s pomočjo interaktivnih predstavitev spoznali, kako je nastala najbolj znana turistična jama na svetu. Videli smo kamnine, ki gradijo naš kras in kraške pojave značilne zanj.

V vivariju pa smo si ogledali živalice, ki živijo v našem podzemlju in ugotovili, da je postojnsko – planinski jamski sistem po pestrosti in številčnosti vrst jamskih živali res najbogatejši na svetu.

Andreja Geržina

(Skupno 66 obiskov, 1 današnjih obiskov)
 
 

Več prispevkov iz Novice-šola

 
 
 
 
 
 
 
Dostopnost