V četrtek, 15.2.2018, so se učenci Polona, Žan, Tajda, Lucija in Matic udeležili medobčinskega otroškega parlamenta v Dolnji Košani.

Učencem iz pivške, obeh postojnskih in gostujoče – košanske šole so predstavili naš pogled na temo Šolstvo in šolski sistem. Govorili so o tem, kaj je v šoli učencem všeč in kaj nekatere moti. Sprehodili so se skozi zgodovino šolstva in  predstavili nekaj idej, kakšno šolo si želimo v prihodnosti. Pohvalili so naš šolski sistem in opozorili, da je v njem še veliko tega, kar bi bilo potrebno urediti in izboljšati. Prisluhnili so predstavitvam ostalih šol. Predstavniki vseh petih šol so v sklepnem delu ugotovili, da imajo v zvezi s šolo mnoge skupne ideje, težave in mnenja.

Te ideje bodo na regijski otroški parlament na Vrhniko ponesli predstavniki OŠ Pivka in OŠ Dolnja Košana.

 

Petra Smrdel

(Skupno 89 obiskov, 1 današnjih obiskov)