V petek, 23.12.2016, smo imeli na naši šoli otroški parlament na temo “Otroci in načrtovanje prihodnosti”. Učenci so razmišljali o svoji prihodnosti in svetu, v kakršnem želijo živeti. Razpravljali so o vrednotah in o tem, kakšni ljudje želijo postati. Poklic, ki ga človek izbere je tisti, ki je zelo povezan s prihodnostjo in nas zaznamuje skozi celo življenje. O tem so razmišljali šestošolci v ppt predstavitvi poklicev od A do Ž. Modni navdušenci iz 4. razreda, ki se zavedajo, kako pomembna bo tudi v prihodnosti na delovnem mestu ustrezna uniforma, pa so pripravili pravo modno revijo, ki bo morda v pomoč tudi kateremu izmed devetošolcev, ki že s polno paro razmišljajo o svoji poklicni poti. Pri tem pa se srečujejo z mnogimi strahovi in dilemami. Da bo vsem, ki prihajajo za njimi, lažje, so pripravili nekaj nasvetov. Petošolci so razmišljali o 40. obletnici valete, učenci 8. razreda pa so odhiteli v leto 2077. Zdi se, da se nam obeta nadvse zanimiva in zabavna prihodnost. Ampak brez pravih vrednot ne bo šlo. O samodisciplini oziroma samoobvladovanju, ki mladim pogosto povzroča težave in je za odraslost in prihodnost nujno, so razmišljali sedmošolci. Skozi zgodbo o ribiču in njegovi ženi so nas poučili, kam nas lahko pripelje pohlep. Učenci od 1.-4. razreda so izpolnjevali osebne izkaznice in tako predstavili, kako se vidijo čez približno 35 let. Skupaj smo prišli do zaključka, da so ljubezen, varnost, spoštovanje, vztrajnost, delavnost, poštenost, poznavanje sebe in življenje v skladu s seboj nekateri temelji, na katerih moramo graditi naše odnose danes in v prihodnosti.

Petra Smrdel

(Skupno 597 obiskov, 1 današnjih obiskov)