V petek, 15. 02. 2019, dan po veliki prireditvi na naši šoli, so imeli četrtošolci in petošolci športni dan. To ni bil športni dan kar tako. Učenci obeh razredov se lahko pohvalijo, da so prehodili vso pot do Slovenske vasi in nazaj.

Zbrali so v šoli in se po malici podali na pot. Izbrali so si lep sončen zimski dan. Pot jih vodila skozi vas Žeje in naprej proti vojaškem poligonu Poček. Pred Bilami so zavili desno proti Petelinskemu jezeru. Po približno uri in pol hoje se jim je na levi odprl čudovit pogled na polno Petelinsko presihajoče jezero. Še malo in prišli so v Slovensko vas. V Eco muzeju presihajočih jezer jih je pričakala vodička, ki jih je vodila po muzeju. Ogledali so si muzej in izvedeli veliko zanimivega in novega. Po ogledu jih je čakala še vrnitev domov, ki so jo prehodili po drugi poti. Pred Petelinjami so zavili desno proti Selcam, nato v smeri Slavina, skozi Koče do Prestranka. Skupaj so prehodili 13 km. Na koncu poti so si zaploskali, da so tako hrabro in brez jamranja prehodili vse te kilometre.

Liljana Bole

Galerijo si lahko ogledate TUKAJ.

(Skupno 51 obiskov, 1 današnjih obiskov)