Nacionalni projekt Rastem s knjigo, namenjen spodbujanju branja in bralni kulturi, poteka v tem šolskem letu že trinajstič. Izvaja ga Javna agencija za knjigo RS v sodelovanju s šolami in splošnimi knjižnicami. V projekt so vsako leto vključeni sedmošolci, ki v okviru projekta prejmejo v dar knjigo slovenskega pisatelja oziroma pisateljice.

V šolskem leti 2018/19 je bila izbrana knjiga Nataše Konc Lorenzutti Avtobus ob treh, ki so jo učenci prebrali za domače branje. Učenci so pri pouku slovenščine spoznavali življenje in delo pisateljice, se preizkusili v kvizu o poznavanju projekta in si ogledali kratek film o knjigi. Ker je katalog šolske knjižnice v tem šolskem letu dostopen tudi prek nacionalnega knjižničnega informacijskega sistema Cobiss, so učenci spoznavali, kako znotraj sistema poiščemo določeno knjigo in preverimo, ali je na voljo za izposojo ali ne, koliko izvodov knjig je dostopnih v knjižnici ipd. Projekt vključuje tudi obisk splošne knjižnice, tako smo obiskali nam najbližjo splošno knjižnico, Knjižnico Bena Zupančiča Postojna. Knjižničarka nas je tu prijazno sprejela, učencem razkazala oddelek za odrasle, oddelek za otroke in mladino, čitalnico in prostor, namenjen uporabnikom računalnikov. Učencem je predstavila delovanje knjižnice, njeno zgodovino in postopek vpisa vanjo. V projekt se bomo z veseljem vključili tudi v prihodnjem šolskem letu.

Mojca Kristan

 

FOTOGALERIJA

(Skupno 86 obiskov, 1 današnjih obiskov)