Zveza prijateljev mladine Postojna in Pivka, skupaj  z Osnovno šolo Prestranek in OŠ Miroslava Vilharja Postojna, je organizirala edinstven pohod z rdečimi baloni. Tako so  naši otroci sodelovali v dogodku, ki združuje otroke in poudarili pomen sprejemanja različnosti in povezovanja med mladimi.

Pohod z rdečimi baloni, ki smo ga izvedli v petek, 8. marca 2024, predstavlja simbol ljubezni in razumevanja do vseh otrok, ne glede na njihove posebnosti. Rdeči baloni so izraz enotnosti, saj so naši otroci podprli mednarodni dan žena ter obenem prispevali k ozaveščanju o redkih boleznih.

Organizacija tega dogodka je izjemno pomembna, saj želimo ustvariti prostor, kjer se otroci ne le srečujejo, ampak tudi aktivno soustvarjajo prijazno in vključujočo skupnost. Pohod z rdečimi baloni je bil le en korak v tej smeri, ki nas spodbuja k gradnji mostov med otroki ter k spodbujanju strpnosti, sprejemanja in medsebojnega razumevanja.

D. K. P.

 

(Skupno 160 obiskov, 1 današnjih obiskov)