05-7542512 Osnovna šola Prestranek, Ulica 25. maja 14 a
 

Senzorna soba

V letošnjem šolskem letu smo na šoli uredili prostor za drugačne oblike učenja – senzorno sobo.

Senzorna soba je prostor za izvajanje posebnih oblik pouka oz. za poučevanje z uporabo  drugačnih metod dela. Prostor je delno oblazinjen, opremljen z osvetljenim vodnim stolpom in projektorjem. Tu lahko učenci in otroci iz vrtca preizkušajo svoja čutila, pridobivajo izkušnje o pomenu občutkov in razvijajo svoje senzomotorične funkcije. Ob razvijanju čutil pa prostor omogoča sproščanje in notranje umirjanje. Namenjen je predvsem otrokom s posebnimi potrebami, pa tudi vsem ostalim predšolskim in šolskim otrokom. Sobo smo doslej uporabljali predvsem za manjše skupine in za individualno delo z otroki s specifičnimi učnimi težavami. Priključili pa so se tudi otroci, ki jih drugačen način poučevanja in nevsakdanji učni prostor zelo zanimata.

Za zaposlene in predvsem za učence je  nova pridobitev velika dodana vrednost, saj omogoča nove oblike dela.

V prihodnosti bi želeli sobo dopolniti z  različni gibalnimi, senzornimi in taktilnimi pripomočki, s čimer bi nadgradili možnosti uporabe.

 

Anita Čelhar

FOTOGALERIJA

(Skupno 318 obiskov, 1 današnjih obiskov)
 
 

Več prispevkov iz Novice Prestranek

 
 
 
 
 
 
 
Dostopnost