Beremo s tačkami pomagačkami je program, ki pomaga otrokom izboljšati bralne in komunikacijske sposobnosti s pomočjo posebne metode: otrok bere psu.

Tudi v letošnjem šolskem letu smo izvajali program R.E.A.D. (Reading Assistence Dogs), ki ga izvajajo terapevtski pari Slovenskega društva za terapijo s pomočjo psov Tačke pomagačke, ki so za to delo še dodatno usposobljeni.

Na šolo sta prihajali psička Lora z vodnico Barbaro. V njuni družbi je bilo branje lažje in bolj sproščeno. Učenci so z veseljem prihajali na bralne ure z Loro in pridobili pozitivno bralno izkušnjo.

Z vključevanjem psa v pouk želimo popestriti način poučevanja, povečati motivacijo učencev za delo ter privzgojiti sočutje in skrb za štirinožce.

Anita Čelhar