Dolgi zimski večeri so kot nalašč za branje, gledanje filmov in druženje. Zato smo 20. in 21. januarja 2023 šolski teden podaljšali za en dan in si privoščili šolo malo drugače. Petkovo popoldne smo najprej preživeli ustvarjalno in delovno. Učenci so se razdelili v tri delavnice. V prvi delavnici so iz materialov različnih tekstur izdelovali tipanke, to so knjige za slepe in slabovidne. Spoznavali so tudi abecedo za slepe, brajico. Pri delavnici animiranega filma so učenci izbirnega predmeta filmska vzgoja v stop motion tehniki animiranja oživili lego kocke, igrače, velike papirnate lutke ter vsakdanje predmete. Zadnjo delavnico smo posvetili senčnemu gledališču. Učenci so si po skupinah izbrali in prebrali eno slovensko ljudsko pravljico. Iz škatle so nato izdelali senčno gledališče, pripravili dramatizacijo pravljice, dogajanje razdelili na prizore, izdelali lutke in sceno ter pravljico zaigrali drugim. Po delavnicah smo si privoščili pice ter sprostitev v telovadnici. Večer smo zaključili z ogledom filma in druženjem.

Sobotno dopoldne je potekalo v duhu zaključevanja izdelkov učencev. Z delavnicami smo zaključili ob 11.30, ko so učenci predstavili svoje izdelke drugim učencem, iz česar je nastala simpatična kratka prireditev.

 

 

 

 

(Skupno 439 obiskov, 1 današnjih obiskov)