Vsako leto, pred prvim novembrom, osnovnošolci iz Prestranka obiščejo spominska obeležja v vaseh šolskega okoliša OŠ Prestranek. Letos so učenci osmega in devetega razreda odšli k spominskim obeležjem kar s kolesi, saj je bil dan kot ustvarjen za kolesarjenje.

S kolesi in s čeladami na glavah so zbrali pred šolo, kjer sta jim učiteljici predstavili načrt poti in še enkrat ponovili pravila kolesarjenja v skupini. Proti Orehku so se odpeljali v koloni in s primerno varnostno razdaljo. Pot jih je vodila mimo Gradu Prestranek in Konjeniškega kluba, čez Brišče do vasi Orehek. Ustavili so se ob spominskem obeležju, posvečenemu padlim v NOB. Učenka osmega razreda je prebrala nekaj besed o prihajajočih praznikih in dnevu suverenosti, državnemu prazniku, ki smo ga praznovali prav na ta dan. Prižgali so sveče in se z minuto molka poklonili žrtvam vojne. Na poti domov so se še ustavili ob Konjeniškem klubu. Domov so prikolesarili varno. Za uspešno končan kolesarski izlet so bili nagrajeni s priložnostnimi darilci, ki jih je podarilo podjetje Butan plin, ki je organizator projekta Varno na kolesu.

Liljana Bole

GALERIJA

(Skupno 88 obiskov, 1 današnjih obiskov)