20. novembra je bil UNICEF-ov svetovni dan otrok in najpomembnejši dokument za otroke, Konvencija o otrokovih pravicah, je praznovala svoj 30-ti rojstni dan. Zaradi nje danes milijoni otrok živijo bolje.

Ta dan je potekala tudi akcija »Kids take over«, kar pomeni, da  otroci za en dan prevzamejo funkcije odraslih. Tako so se tudi naši učenci preizkusili na različnih funkcijah v šoli in vrtcu. Učenke 7. in 8. razreda so se preizkusile v vlogi vzgojiteljic in so vrtčevskim otrokom prebrale pravljico v času počitka. Učenci 9. razreda pa so za eno uro prevzeli vloge ravnatelja, učiteljev, knjižničarke, tajnice, kuharja in hišnika. Otroški podžupan Aleks Kontelj se je najprej preizkusil v vlogi ravnatelja naše šole, nato pa je odšel v Postojno, kjer je prevzel mesto podžupana Občine Postojna.

Vsem nam je bila to zanimiva in prijetna izkušnja.

Hkrati pa se ta dan obeležuje z modro barvo. Zato smo zaposleni, učenci in otroci v vrtcu z modrim oblačilom ali dodatkom obeležili svetovni dan otrok – »GoBlue« za vsakega otroka.

GALERIJA

(Skupno 155 obiskov, 1 današnjih obiskov)