V četrtek, 5. 12. 2019, je za sedmošolce potekal dan dejavnosti. Z učenci smo se odpravili v Postojno na Srednjo gozdarsko in lesarsko šolo, kjer jih najprej čakala lesarska delavnica. Pričakal nas je profesor, ki je učence toplo sprejel in jih odpeljal v prostor, poln mizarskih miz, ročnega orodja in lesno-obdelovalnih strojev. Tam so učenci izdelovali iz lesa škatlico. Učenci so v les vrtali, ga brusili, vijačili vijake ter tako preizkusili svojo natančnost in potrpežljivost. Nastale so lične lesene škatlice, ki so jih pospravili v svoje torbe in se nato odpravili še do Šolskega centra Postojna, kjer je sledil ogled lesarske delavnice s stroji za pripravo lesa. Po koncu ogleda smo se sprehodili do centra mesta, na Titov trg, kjer smo z izdelki otrok naše šole praznično okrasili jelko.

V okviru nacionalnega projekta »Rastem s knjigo OŠ – izvirno slovensko mladinsko leposlovno delo vsakemu sedmošolcu« smo se nato odpravili še v Knjižnico Bena Zupančiča. Projekt, namenjen  spodbujanju branja in bralni kulturi, izvaja Javna agencija za knjigo RS v sodelovanju s šolami in splošnimi knjižnicami. K sodelovanju so vsako leto vključeni sedmošolci, ki v okviru projekta prejmejo v dar knjigo slovenskega pisatelja oziroma pisateljice. Knjižničarka je učence prijazno sprejela, razkazala jim je prostore ter aktivnosti knjižnice. Učenci so izvedeli, da so leposlovne knjige razporejene po starostnih stopnjah, strokovno gradivo po UDK sistemu, spoznavali pa so tudi referenčno gradivo (enciklopedije, leksikoni, slovarji, atlasi …), ki ni namenjeno izposoji na dom. Pred odhodom domov je vsak učenec v dar prejel knjigo, ki jo bo prebral za domače branje.

Nada Likon in Mojca Kristan

GALERIJA

(Skupno 104 obiskov, 1 današnjih obiskov)