V petek, novembra smo obiskali muzej slovenskih filmskih igralcev v Divači. Tamara Udovič nas je popeljala po stalni razstavi, posvečeno Iti Rini, zvezdi evropskega nemega filma, ki se je rodila prav tam, v Škrateljnovi hiši v Divači. Dodobra smo spoznali njeno pestro življenje in vloge v številnih filmih. V nekdanji štali domačije smo si ogledali razstavo posvečeno slovenskim filmskim igralcem, videli smo odlomke iz slovenskih filmov, stare filmske kamere, snemalne knjige, rekvizite, ki so jih uporabljali v filmih, pobliže spoznali delo kostumografov, scenografov, snemalcev, režiserjev in igralcev. Pobrskali smo po arhivu intervjujev in ostalem interaktivnem gradivu, ki je zelo bogat, zato bi za temeljitejši pregled potrebovali več časa. V večnamenski dvorani smo si ogledali slovenski film, komedijo Naš avto režiserja Františka Čapa iz leta 1962, ki nam je bil všeč in nas je nasmejal. Izvedeli smo še mnogo zanimivega iz sveta filma, zato obisk toplo priporočamo vsem, ki jih to področje zanima.

GALERIJA

(Skupno 360 obiskov, 1 današnjih obiskov)