Zaključek projekta Varno na kolesu-, šola osvojila 3. mesto v razpisu A+B, petošolci osvojili 4. mesto v razpisu A

Projekt Varno na kolesu se je zaključil.

Letos se je naša šola vključila v projekt A+B.

Razpis A je bil namenjen učencem, ki se pripravljajo na kolesarske izpite. Šola je morala opraviti 2 nalogi in  vsakem sklopu izbirala med 2 ponujenima nalogama.

V razpisu A je sodeloval peti razred, ki  je pripravil dve nalogi. V prvi nalogi smo raziskali, kako opravljajo kolesarske izpite v sosednjih državah, v drugi pa smo posneli glasbeni film z naslovom Nepazljivi kolesarji.

V razpisu B so lahko sodelovali  vsi učenci od 1. do 9. razreda. Vključilo se je lahko poljubno število učencev in oddelkov. Na voljo so bile tri naloge: kolesarske ure na kolesu, Jaz na kolesu, Predlog kolesarskega izleta v moji občini. Šola je lahko opravila 1, 2 ali vse 3 naloge.

Naša šola je opravila nalogo Kolesarske ure na kolesu in Predlog kolesarskega izleta v moji občini

Nagrajene so bile prve tri šole v razpisu A, v razpisu B in v razpisu A+B

Naša šola se je tudi letos uvrstila precej visoko.

V razpisu A+B je naša šola osvojila 3. mesto in nagrado v višini 500€, v razpisu A so petošolci osvojili 4. mesto.

Kdo so letošnji zmagovalci?

Zmagovalci v okviru razpisa A: OŠ Tišina, OŠ Milana Majcna Šentjanž, OŠ Jurija Vege Moravče

Zmagovalci v okviru B (sodelovanje s 3 nalogami na ravni vseh razredov oz. čim več oddelkov): OŠ Bršljin, OŠ Olge Meglič, OŠ Jurija Vege

Zmagovalci za sodelovanje v okviru obeh razpisov A+B: OŠ Jurija Vege, OŠ Olge Meglič, OŠ Prestranek

Več si lahko preberete na spletni strani projekta https://varnonakolesu.si/finalisti-2019-2020.html

Vsem sodelujočim v imenu vseh mentoric čestitam in se jim zahvaljujem za sodelovanje ter jim želim varno vožnjo s kolesom.

Liljana Bole