Spoštovani starši!

V ponedeljek, 25. 05. 2020, se vaši otroci, učenci 9. razreda,  vračajo v šolske klopi. Da bo to potekalo kar se da varno, bi vas radi seznanili z nekaterimi dejstvi.

• Avtobusni prevozi bodo potekali po ustaljenem voznem redu.
  • Starši ne vstopate v šolo!
  • V šoli moramo v ponedeljek obvezno imeti podpisano izjavo o zdravstvenem stanju za vsakega otroka!
  • V šolo učenci vstopajo in izstopajo skozi glavni vhod. Vhodna vrata nadzoruje dežurni zaposleni šole. Vstop v šolo je mogoč od  30 do 7.45, nato se vrata šole zaklenejo. Nadalje je šola zaklenjena od 7:50 – 12:15. Na vratih je objavljena kontaktna telefonska številka šole.
  • Učenci 9. razreda nosijo zaščitne maske ali drugo obliko zaščite ustnega in nosnega predela (šal, ruta, podobna oblika zaščite) izven matične učilnice učne skupine. Zaščitne maske za učence 9. r zagotovi šola.
  • Ob vstopu v šolo si morajo učenci razkužiti roke.
  • Ob prihodu v šolo se preobujejo in gredo v svojo učilnico.  Pri tem naj se v največji možni meri izognejo prijemanju kljuk.
  • V učilnici bo imel vsak učenec točno določen (označen) prostor.
  • Učenci naj prinašajo v šolo potrebščine po urniku. Otroci naj si pregledajo, če imajo vse pripomočke (lepilo, škarje, svinčnik, barvice…), saj si učenci ne bodo smeli le-teh izposojati. Učenci bodo iz šole vsak dan odnašali vse svoje potrebščine.
  • Vsak učenec naj od doma prinese plastenko s pijačo (vodo), saj pitnik ne bo na voljo.
  • Učenci naj prihajajo v šolo športno oblečeni in obuti, s seboj naj imajo dodatno jopo, saj bomo učilnice veliko zračili.
  • V šolo ne prinašajo športne opreme! Poskrbite, da bodo zaščiteni pred soncem (pokrivalo, krema za sončenje), saj bomo ob ugodnem vremenu tudi zunaj.
  • Učenci bodo pri vseh urah pouka razdeljeni po obstoječih heterogenih skupinah.
  • Učenci so ves čas trajanja pouka v isti učilnici – to je za posamezno skupino matična učilnica. Med posameznimi učenci je zagotovljena razdalja 1,5 – 2,0 metra. Na prazne stole se učenci ne smejo usedati.
  • Učenci ne prehajajo iz ene v drugo učilnico. Skupine se ne mešajo in ne družijo med seboj.
  • Učenci malicajo izključno v svoji matični učilnici.
  • Kosilo bo za prijavljene učence ob 12.30.

Prosimo Vas, da se z učenci resno pogovorite o upoštevanju varnostne razdalje 1,5 m in doslednem umivanju rok. Učenci  naj se ne dotikajo obraza ter tujih stvari.

Hvala za razumevanje.

Vodstvo šole in učitelji