Spoštovani starši, dragi učenci in drage učenke

Obveščamo vas, da se bo v šolskem letu 2021/22 na OŠ Prestranek pričel pouk za vse učence od 2. – 9. razreda v sredo, 1. septembra 2021, ob 7.50 uri.

Otroci se zberejo pred šolo ob 7.45 uri, kjer vas bodo pričakali vaši razredniki in vam razdelili številke garderobnih omaric.

Učenci 2. in 3. razreda prinesite s seboj šolsko torbo z vsemi šolskimi potrebščinami in šolske copate, učenci 4. in 5. razreda prinesite vse šolske potrebščine, škatlo »Radovednih 5«, šolsko torbo in copate, ostali pa prinesite pripomočke po priloženem urniku, beležko, pisalo, mapo in copate.

Sprejem za  učence 1. razreda bo v sredo, 1. septembra 2021, ob 9. uri v večnamenskem prostoru. S programom za prvošolce zaključimo okrog 10.30.

Prvi šolski dan bo v šoli organizirano jutranje varstvo, malica in kosilo ter podaljšano bivanje. Vsi učenci bodo s poukom končali ob 12.15.

Učence vozače bo 1. avtobus odpeljal ob 13.00 (v vse smeri), drugi odvoz bo ob 14.30 (v vse smeri), za naslednje dni pa veljajo vozni redi tako kot v lanskem šolskem letu. Jutranji prevozi bodo potekali po običajnem voznem redu.

Jutranje varstvo bo organizirano od 1. 9. 2021 dalje, od 6.00 do 7.50.

Še nekaj napotkov v zvezi s trenutno situacijo in izvedbo pouka po B modelu:

• Po B modelu se v šolo in vrtec vračajo vsi otroci. Higiena je na vsakem koraku najvišjem nivoju. V šoli so v delovni in pedagoški proces uvedeni različni protokoli.
  • V šolo lahko vstopajo le zdrave osebe: učenci, zaposleni oziroma obiskovalci.
  • Starši lahko vstopate v šolo po predhodni najavi ob izpolnjenem PCT pogoju.
  • Vhodna vrata šole nadzoruje dežurni zaposleni šole. Vstop v šolo je mogoč od 7.30 do 7.45, nato se vrata šole zaklenejo. Nadalje je šola zaklenjena od 7.50 – 11.30. Na vratih je objavljena kontaktna telefonska številka šole.
  • Ob vstopu v šolo si morajo obiskovalci umiti oz. razkužiti roke.
  • Ob prihodu v šolo se otroci preobujejo, umijejo roke in gredo v svojo učilnico.
  • Glede nošenja mask je režim trenutno enak, kot je bil ob zaključku prejšnjega leta. Masko zagotovijo starši.
  • Učenci naj prinašajo v šolo vse potrebščine po urniku. Učenci si šolskih potrebščin ne bodo smeli izposojati.
  • Vsak učenec naj od doma prinese plastenko s pijačo (vodo), saj pitnik ne bo na voljo.
  • Učenci naj prihajajo v šolo primerno oblečeni in obuti, s seboj naj imajo dodatno jopo, saj bomo učilnice veliko zračili.
  • Učenci so ves čas trajanja pouka večinoma v isti učilnici.
  • Kosilo bo za vse prijavljene učence. Odjave kosil uredite preko LoPolisa oz. sporočite v tajništvo.

Prosimo Vas, da se z učenci resno pogovorite o doslednem upoštevanju vseh higienskih ukrepov in šolskih protokolov. Učenci  naj se ne dotikajo obraza ter tujih stvari.

Vsem želimo prijetne zadnje počitniške dni in vesel pričetek novega šolskega leta.

Učitelji in učiteljice OŠ Prestranek

URNIK ZA 1. ŠOLSKI DAN