05-7542512 Osnovna šola Prestranek, Ulica 25. maja 14 a
 

Slikanje z usti

Učenci prvega triletja so 7. junija 2022 v okviru projekta Korak k sončku spoznavali invalidnost na posebni učni uri. Učni uri življenja in vztrajnosti.

Najprej so si učenci ogledali film Zgodbe o volji in moči, ki prikazuje vsakdanje življenje invalidov. Vsak od gostov – Benjamin Žnidaršič, Srečko Petkovšek, Janez Premrov in Vojko Gašperut je spregovoril o svoji izkušnji, ki ga je zaznamovala in mu spremenila življenje. Učenci so spoznavali, kako se invalidi prilagajajo in usposabljajo za življenje na invalidskem vozičku, predvsem pa, kako so v svoji invalidnosti našli smisel življenja. Gostje so odgovarjali na številna vprašanja učencev in opozorili so na početja, ki lahko privedejo do poškodbe hrbtenjače. Tetraplegika Benjamin Žnidaršič in Vojko Gašperut sta člana Mednarodnega združenja slikarjev, ki slikajo z usti ali nogami. Prikazala sta slikanje z usti in motivirala učence, da so poskusili tudi sami. Na igrišču je potekal poligon v spretnostni vožnji z invalidskim vozičkom, kjer so učenci izkusili ovire, s katerimi se invalidi srečujejo.

Anita Čelhar

 

 

 

 

 

(Skupno 219 obiskov, 1 današnjih obiskov)
 
 

Več prispevkov iz Novice Prestranek

 
 
 
 
 
 
 
Dostopnost