V soboto, 14. 10. 2022, je bil v prostorih OŠ Prestranek Kulturni večer Krajevne skupnosti Prestranek v znamenju Pavla Knobla. Osrednji del večera je bil namenjen ogledu igrano dokumentarnega filma Za Pavla Knobla skovano. Scenarij za film je napisala Dragana Čolić, ki je program tudi povezovala. Najprej je nastopil operni pevec Jure Počkaj z arijo iz Rossinijeve opere Seviljski brivec. Gospa Dragana je z Magdo Jakin Černe in Dorotejo Gajšek Vidmar vodila pogovor o času, v katerem je živel pesnik, o njegovem delu in pomenu njegovega dela v sedanjosti. Omenile so tudi nekaj drugih literatov, o katerih se malo govori in so njihova dela marsikomu neznana.

Devetošolci Gaj, Luka, Karolina in Žana so pred samo projekcijo filma nastopili s Knoblovo pesmijo Od prdca, ki so jo predstavili v rap izvedbi in poželi navdušen aplavz publike.

Liljana Bole

(Skupno 148 obiskov, 1 današnjih obiskov)