Petek, 13. oktobra je bil za nas srečen dan. Naše tri učenke (Kaja, Ema in Ivana) so se namreč udeležile Ex tempora Snežnik 2023, ki je letos potekalo na Mašunu. Dogodek je namenjen vsakoletnemu ustvarjalnemu srečanju mladih likovnikov zadnje triade osnovnih šol iz občin Pivka, Ilirska Bistrica in Postojna.

Najprej smo šli na sprehod po idiličnem, z gozdovi obdanem Mašunu,  in iskali zanimive motive za ustvarjanje. Okolica nas je vse navdihovala z že pravim jesenskim vzdušjem. Vsak si je izbral svoj pogled na pokrajino ali detajl, ostanke gradu in začel z ustvarjanjem, ki je trajalo dve uri. Po končanem ustvarjanju smo se  zbrali pred gostilno, kjer smo pripravili simbolično razstavo nastalih del, udeleženci pa so prejeli tudi priznanja za sodelovanje.

Po kosilu smo zadovoljni odšli domov. Bil je lep sončen in navdihujoč dan.

Andreja Kocjan, učiteljica likovne umetnosti

 

      

(Skupno 141 obiskov, 1 današnjih obiskov)