V sredo, 24. 1. 2024, smo se v okviru projekta Zdrava šola in interesne dejavnosti Zdravo z naravo odpravili na nočni pohod na Sovič. Ob 17.00 smo se zbrali pred hotelom Kras. Preden smo odšli smo se prešteli in obkljukali. Ko smo prišli do vznožja hriba, ki se nahaja malo nad mestom, se je začel lahek vzpon. Povzpeli smo se do razgledišča s pogledom na Postojno in okolico. Seveda smo naredili nekaj fotografij. Sledil je najstrmejši vzpon. Po nekaj mučnih metrih smo končno prišli na ravnino, kateri je sledil  končni vzpon, ki pa ni bil tako strm kot prejšnji a je bil leden, kar je nekatere zelo oviralo pri hoji. A vsem nam je uspelo in bili smo na vrhu, torej na 677m nadmorske višine. Tu smo si lahko ogledali ruševine gradu in uživali v lepem sončnem zahodu. Ko smo pojedli malico in se fotografirali smo se počasi odpravili dol po drugi strani, ki je bila zaledenela in polna snega. Tako je bila ledena, da so nekateri popadali po tleh, drugi so se drsali po zadnjicah, nekateri pa brez težav premagali spust v dolino. Ko smo se končno pridrsali dol, smo po zasneženi poti nadaljevali naš pohod po Jakobovi poti vse do vasice Veliki Otok. Ko smo prišli iz vasi smo se proti Postojni odpravili mimo Postojnske jame. Nekaj čez 19.00 smo prišli do hotela Kras, kjer so nas premražene in vesele pričakali starši. 

Jakob Česnik, 7.a 

Učiteljice: Andreja Geržina, Polona Požar, Mateja Šabec, Sladjana Šućur Popović

(Skupno 114 obiskov, 1 današnjih obiskov)