DVODNEVNI IZLET

RIMINI – SAN MARINO – MIRABILANDIJA V petek in soboto, 19. 4. in 20. 4.  2013, smo v okviru programa za nadarjene učence in nadstandardnega programa šole odšli na dvodnevni izlet v Italijo.

Priključili smo se učencem in učiteljem Osnovne šola Košana. V zgodnjih dopoldanskih urah smo se peljali mimo Benetk, Chioggie proti Ravenni, kjer smo si ogledali cerkev z mozaičnim stropom. Ko smo prispeli v Rimini, smo se najprej okrepčali z obilnim italijanskim kosilom in si popoldne ogledali park Italija v malem, kjer so predstavljene vse znamenitosti te krasne dežele. V večernih urah smo obiskali San Marino, eno izmed najmanjših državic na svetu. Po večerji v Riminiju  smo se pred spanjem še sprehodili po širni peščeni plaži. Drugi dan pa smo cel dan preživeli v zabaviščnem parku Mirabilandija, kjer so nam adrenalinske vožnje z različnimi vlakci pognale kri po žilah, da nam kljub slabemu vremenu in dežju ni bilo mraz.   Učiteljica: Andreja Geržina

(Skupno 78 obiskov, 1 današnjih obiskov)