V četrtek, 23. 5. 2013, je v okolici Osnovne šole Prestranek potekal 7. tradicionalni Prestranški tek. Teka se je udeležilo prek 80 otrok iz vrtca in šole Prestranek. V najmlajši kategoriji, ki se je pomirila na 200 m, sta zmagovalca postala Tanja Debeljak Caserman ter Luka Groznik. V kategoriji najmlajših šolarjev pa sta 350 metrsko razdaljo najhitreje pretekla Lejla Faktič in Meisad Budimlić.

 

Učenci  tretjih in četrtih razredov so pretekli 700 metrov. Zmagovalca sta postala Marisa Pečnik in Kristjan Železnik. Na enako dolgi razdalji so se pomerili tudi učenci petih in šestih razredov, kjer sta s progo najhitreje opravila Nina Mislej in Tristan Blažek.

V najstarejši  kategoriji je tekmovalo 20 učencev. Pomerili so se na progi dolgi 1000 metrov. V boju za najboljša mesta sta zmagovalca postala Neva Hvalic iz 7. razreda ter Miloš Vukadinovič iz 8. razreda.

Kljub nekoliko slabšemu  vremenu  je za nami še ena uspešna tekaška prireditev. Vsem tekmovalcem čestitamo.

(Skupno 477 obiskov, 1 današnjih obiskov)