Kulturni bazar, kjer združijo moči Ministrstvo za kulturo, Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport, Zavod RS za šolstvo, Ministrstvo za kmetijstvo in okolje, Ministrstvo za zdravje, Slovenska nacionalna komisija za Unesco ter kulturne ustanove iz vse Slovenije, želi doseči boljšo obveščenost o kulturni ponudbi v Sloveniji ter v strokovni in širši javnosti prebuditi interes za kulturno-umetnostno vzgojo oziroma za kulturo.

 

Izvršni producent Kulturnega bazarja, sedaj že tradicionalne prireditve, je od samega začetka leta 2009 Cankarjev dom v Ljubljani. Že večkrat smo se bazarja udeležili tudi mi, učitelji in učenci OŠ Prestranek. Letos smo se tja odpravili z novinarskim krožkom. Najprej smo si ogledali bogato ponudbo kulturnih ustanov in društev, nato pa smo bili aktivni udeleženci v delavnici RTV Slovenije. Novinarki in tonski mojster oddaje Hudo, so z učenci posneli poročila, v katerih so se učenci prelevili v novinarje in udeležence poročanja s terena. Nad njimi so bili tako navdušeni, da so nas povabili k nadaljnjemu sodelovanju v obliki delavnic in snemanja radijske oddaje.

Učenci že komaj čakajo, da se bodo izkazali pred mikrofoni.

Ana Kaluža

(Skupno 157 obiskov, 1 današnjih obiskov)