V soboto, 12. 4. 2014, smo na OŠ Prestranek v sodelovanju s krajevnimi skupnostmi iz šolskega okoliša, organizirali že tradicionalno čistilno akcijo.

Pozitivna stran te akcije je dejstvo, da lahko učenci čistijo v svojem kraju in tako krepijo občutek pripadnosti lokalni skupnosti.Tako smo se zjutraj zbrali vsak v svoji vasi, pomalicali, se razdelili v skupine ter odšli na delo. Vrnili smo se lačni, zato se ni nihče branil krožnika toplega golaža, ki so ga skuhali naši šolski kuharji oz. kuharice. Pobranih je bilo kar nekaj vreč smeti, vendar manj kot lansko leto. Upamo, da gredo zasluge za manjšo količino smeti tudi večji ozaveščenosti ljudi in ne le vremenu, ki kar nekaj časa ni dopuščalo smetenja po poplavljenih območjih.

Katja Godeša

FOTOGALERIJA

(Skupno 68 obiskov, 1 današnjih obiskov)