OŠ Prestranek poziva učence in starše k zbiranju nujnih materialnih sredstev za pomoč poplavljencem v Bosni in Hercegovini ter v Srbiji. Ves zbrani material bomo v naslednjih dneh (odvisno od potreb po pomoči) odpeljali na območno združenje Rdečega križa Postojna.

 

Zbiramo:

  • konzervirano prehrano z daljšim rokom uporabe,
  • odeje, posteljnino, brisače,
  • plenice,
  • pripomočke za osebno higieno: zobne ščetke, zobne paste, milo, šampone in podobno. 


Klub ljubiteljev živali (5. razred) OŠ Prestranek obenem poziva sošolce k zbiranju prispevkov (hrane) za zapuščene živali, ki so med poplavami v Bosni in Hercegovini ter v Srbiji izgubile dom. Ves zbrani material bomo odpeljali v zbirni center: Zavetišče Postojna.

Zbiramo: 

  • brikete in konzervirano pasjo in mačjo hrano,
  • odeje, ovratnice, povodce, posodice za vodo in hrano ipd.

 

Vaše prispevke lahko oddate v za to predvidene škatle v jedilnici, na oddelku razrednega pouka in ob vhodu v vrtec.

 

Hvala za vaš prispevek in sočutje.

Veronika Švigelj

(Skupno 53 obiskov, 1 današnjih obiskov)