Od 13. do 15. oktobra smo se prvošolci in drugošolci zabavali na naravoslovnem taboru v Kočevju. Spoznali smo veliko zanimivih stvari. Ker je Kočevje znano po medvedih smo se že med potjo ustavili in si ogledali dva velika medveda, ki sta počivala in uživala na jutranjem soncu.

Takoj po prihodu nas je pozdravila gospa Karmen in razdelili smo se po sobah. Vsak si je pripravil svoje ležišče. To je bila za nas zelo težka naloga. Prvi dan smo si ogledali Rudniško jezero, mlako in reko Rinžo, ki teče skozi mesto. Rudniško jezero  je nastalo na dnu rudniške kotanje, v kateri so z dnevnim kopom izkoriščali rjavi premog. V jezeru so kleni, krapi, somi, rdečeperke, ščuke, in druge ribe. Reka Rinža je glavna reka Kočevskega polja in je značilna kraška ponikalnica, dolga 14  km. Naslednji dan smo se učili veščin veslanja. Najprej smo si oblekli rešilne jopiče, dobili vsak svoje veslo in poskusili veslanja kar na suhem. Potem pa  smo se podali na vožnjo s kanuji, ki je trajala kar dobro uro. Po veslanju se nam je prileglo dobro kosilo. Kuharice v Kočevju so se namreč zelo potrudile, da nismo bili lačni. Popoldne pa smo se podali na gozdno učno pot. Učiteljica Marina nam je povedala in pokazala veliko zanimivosti o živalskih sledeh in različnih vrstah dreves. Iz naravnih materialov, ki smo jih nabrali smo izdelali tudi sončnico. Zadnji dan pa nas je presenetil dež, tako da so nova znanja o vremenu pridobivali kar v učilnici. Izdelali smo tudi vetrnico. Polni vtisov in novih spoznanj smo si pripravili prtljago ter se odpravili proti domu. Na Prestranku so nas namreč že nestrpno pričakovali starši. Ponosni smo lahko, da smo  veseli in brez zapletov preživeli 3 dni od doma.

Valentina Tomažinčič

FOTOGALERIJA

(Skupno 140 obiskov, 1 današnjih obiskov)