Učenci in učiteljice 1., 2. in 3. razreda smo se odločili, da bomo letošnji  tradicionalni slovenski zajtrk popestrili s tehniškim dnem, kjer smo spoznavali čebele.

Dan smo začeli s Slakovo vižo Čebelice in ga nadaljevali z branjem pravljice Čebelica Meli. Ker nam je že krulilo po želodčkih, smo se odpravili na zajtrk, kjer smo se okrepčali s kruhom, maslom in medom ter mlekom. Polni novih moči smo po razredih izdelovali kranjske sivke iz tulcev, čebelice iz kinder jajčk, čebelice iz kuhalnice ter panjske končnice in čebelnjake.

Ogledali smo si videoposnetek o čebelici Klari – kranjski sivki, obiskal pa nas je tudi čebelar Janez Otoničar, ki je predstavil življenje čebel, njihovo delo, pridelke in dom ter delo čebelarja. Posladkali smo se z medom njegovih čebelic, ki smo ga postrgali kar s satja.

Dan smo zaključili s pripravo medenih kroglic, ki so šle vsem v slast, ter s pripravo razstave z našimi izdelki, ki je na ogled v večnamenskem prostoru naše šole.

Mateja Šabec

FOTOGALERIJA

(Skupno 817 obiskov, 1 današnjih obiskov)