Za tretji sklop projekta Varno na kolesu, so učenci 5. razreda naredili načrt za kolesarski izlet.Naslov našega izleta je S kolesom naokrog. Pripravili smo krožni izlet s kolesom v naši okolici Prestranek – vojaška pot – smetišče – čistilna naprava Postojna – Grobišče – Štivan – Prestranek.

 

Naš izdelek vsebuje zloženko z opisom poti in film, ki prikazuje naš izlet po tej poti. Posnetek si lahko ogledate sklikom na spletno POVEZAVO.

Z učenci smo se najprej v razredu pogovarjali o prednostih kolesarjenja, nato smo izmed več predlogov izbrali enega in se lotili naloge. Pripravili smo načrt poti, učenci so poiskali podatke o posameznih krajih na naši poti in se pripravili na poročanje.

V soboto, 7.3.2015, smo s pomočjo ( spremljevalci) staršev izvedli ta izlet in ga posneli. Sama sem posnetke zmontirala in nastal je film, ki ga prilagamo.

V naslednjih dneh so učenci pripravili še zloženko. Pripravili pa smo tudi razstavo v kolserskem kotičku na šoli.

Liljana Bole

 

(Skupno 66 obiskov, 1 današnjih obiskov)