Ob koncu glavnega odmora nas je v petek, 20.5.2015, presenetil alarm. Iz garderobe razredne stopnje se je kadil smrdeč dim.

Učiteljice, učitelji ter vzgojiteljice so učence in otroke varno pospremili skozi zasilne izhode na nogometno igrišče, kjer so jih še enkrat prešteli. Ugotovili so, da se iz šole ni uspel rešiti učenec 4. razreda. Ob prihodu gasilcev PGD Slavina, smo vodji vaje evakuacije povedali, da pogrešamo učenca. Ko so gasilci uspeli pogasiti namišljeni požar, so v šolsko stavbo vstopili psi reševalci s svojimi vodniki. Na vaji je namreč sodelovala tudi Kinološka enota za reševanje.  Ena izmed izšolanih psic je z glasnim laježem kmalu opozorila, da je našla pogrešanega učenca.

                                                                                                                                                             Mojca Štembergar

(Skupno 76 obiskov, 1 današnjih obiskov)