Četrtošolci smo 10. in 11. junija 2015 imeli naravoslovni dan. Raziskovali smo rastline in drobne živali v naši okolici. Po skupinah smo raziskovali okolico, poskušali ujeti čim več drobnih živali, jih s pomočjo povečevalnega stekla dobro pogledali, narisali  in opisali ter jih nato nepoškodovane vrnili nazaj v naravo. Ogledali smo si tudi rastline na šolskem vrtu in jih poskušali poimenovati, opisati in narisati.

Naslednji dan smo se odzvali na vabilo ga. Mateje Vekar in obiskali nekaj živali na njenem domu v Kočah. Ogledali smo si kuščarje, kače, konja, race z mladički, kokoši, purane in muco. Pod nadzorom smo se lahko živali tudi dotaknili, jih pobožali in hranili. Marsikdo iz razreda je prvič imel v rokah kačo in dovolil, da se je po njegovih rokah sprehajal kuščar.

Alenka Slavec Geržina

FOTOGALERIJA

(Skupno 386 obiskov, 1 današnjih obiskov)