V torek, 14. 3. 2017, smo se učenci 7., 8. in 9. razreda udeležili delavnice Potovanje po Evropi. Razdelili smo se v dve skupini: 7. razred in prvih 9 učencev 8. razreda smo sestavljali 1. skupino, 2. skupina pa je bila sestavljena iz preostanka 8. razreda in iz 9. razreda. Našo skupino je vodila ga. Urška Štremfelj, drugo pa ga. Meta Novak iz Fakultete za družbene vede. V skupinah smo se razdelili še v manjše skupine po 6 in dobili veliko pisemsko ovojnico. S tem smo začeli naše potovanje. Vsak iz skupine je dobil list s svojo državo članico, ki jo je skozi potovanje bolje spoznal. Ugotovili smo: imena in glavno mesto države, uradni jezik in jezikovno skupino, sedež parlamenta, značilno jed, lik iz risanke … Na koncu smo dobili še majhno knjižico, v kateri je bil kviz s 100 vprašanji in rešitvami. Je zelo zanimiva in nam poda še več informacij o Evropski uniji.

Marisa Pečnik, 8. r

(Skupno 159 obiskov, 1 današnjih obiskov)