Za vsakega šolarja je prvi september poseben dan, še posebej poseben pa je bil letošnji prvi september za 30 prvošolčkov, ki so prvič prestopili prag OŠ Prestranek.

Prvošolčki so se skupaj s svojimi starši zbrali v večnamenskem prostoru in si najprej ogledali glasbeno predstavo Pika gre v šolo. Po nagovoru ravnateljice in predstavitvi učiteljic so jim te pripravile nekaj kratkih igric in pogovor o  predmetih, ki jih bodo imeli na urniku. Skupaj so se sprehodili tudi do svojih učilnic in garderob.

Prvošolčke je na šoli obiskal župan občine Postojna, g. Igor Marentič, ki jim je prinesel slikanico Jakob in postojnski zmaj. Nekaj spodbudnih besed sta učencem namenila tudi predsednik Združenja šoferjev in avtomehanikov ter policistka Maja, ki je staršem podala tudi nekaj nasvetov za večjo varnost otrok v prometu. Prvi šolski dan se je za prvošolčke končal s sladoledom in čokoladico.

Učiteljice obeh prvih razredov upajo, da je prvi šolski dan učencem ostal v lepem spominu.

Glej fotogalerijo

(Skupno 43 obiskov, 1 današnjih obiskov)