Požar v šolski kurilnici je v petek, 29.9.2017, poskrbel, da smo na OŠ Prestranek zaslišali opozorilni alarm in zapustili šolske ter vrtčevske prostore, ter se zbrali na nogometnem igrišču za šolo.

Tam smo preverili število zaposlenih in otrok ter ugotovili, da pogrešamo enega učenca. Kasneje smo izvedeli, da učenec zaradi gostega dima na stopnišču ni mogel varno zapustiti šole in je nase opozoril s klicanjem na pomoč na oknu prvega nadstropja. Kmalu so na pomoč prišli gasilci iz PGD Postojna in PGD Slavina, ki so pogasili požar v kurilnici ter z najnovejšo pridobitvijo postojnskih gasilcev, avtolestvijo, pomagali rešiti učenca iz prvega nadstropja.

Ker je bila vse skupaj le vaja, smo si na koncu z zanimanjem ogledali gasilce in njihovo opremo ter se jim zahvalili, da smo letos imeli tako zanimivo vajo evakuacije.

 

Mojca Štembergar

 

Glej fotogalerijo

(Skupno 54 obiskov, 1 današnjih obiskov)