05-7542512 Osnovna šola Prestranek, Ulica 25. maja 14 a
 

˝Kidstakeover˝ na Osnovni šoli Prestranek

20. november je svetovni dan otrokovih pravic. Na ta dan je bila pred 28 leti sprejeta Konvencija o otrokovih pravicah.

Zato smo se zaposleni na OŠ Prestranek pridružili Unicefovi pobudi in za eno uro predali vloge našim devetošolcem. Preizkusili so se kot učitelji, vzgojitelji, svetovalni delavci, knjižničarji, hišniki… Ravnateljica ga. Nataša Režek Donev pa je svoje vajeti predala v roke podpredsedniku otroškega parlamenta Žanu Kontlju.

Dan smo sklenili z delovnim kosilo, na katerem se nam je pridružila občinska delegacija skupaj z otroškim županom Maksom Maroltom, podžupanoma Polono Boštjančič in Maksom Sušo ter Nalom Steglom, junior predstavnikom za javnost.

Prevzem vlog je bil bogata izkušnja za devetošolce in zanimivo doživetje za njihove mlajše vrstnike.

Petra Smrdel

 

Glej fotogalerijo

(Skupno 34 obiskov, 1 današnjih obiskov)
 
 

Več prispevkov iz Obvestila-šola

 
 
 
 
 
 
 
Dostopnost