05-7542512 Osnovna šola Prestranek, Ulica 25. maja 14 a
 

Tradicionalni slovenski zajtrk

V petek, 17. 11. 2017, na dan slovenske hrane,  so učenci za zajtrk dobili črn kruh, maslo, med, mleko in jabolka, čim bolj lokalnega izvora in vse slovenskega porekla.

V šolo smo povabili go. Mileno Penko iz kmetije Jernuclevi, ki je učencem cele šole po skupinah predstavila, kako se s predelavo mleka ukvarjajo oni in v kakšne mlečne izdelke mleko vse predelujejo. Z njo smo se pogovorili, zakaj je za naše zdravje pomembno, da uživamo čim bolj domačo hrano in ne hrane iz držav, kjer izvor ni jasno določen.

V vrtec pa je prišel čebelar, g. Dušan Vatovec, ki je otrokom predstavil svoj poklic in pripomočke, ki jih pri tem uporablja. Pomen tradicionalnih slovenskih jedi smo tako v šoli kot v vrtcu poudarili tudi z uživanjem tradicionalnih kosil v preteklem tednu.

 

Zapisala: Maja Mladenović, org. prehrane

 

Glej fotogalerijo

(Skupno 39 obiskov, 1 današnjih obiskov)
 
 

Več prispevkov iz Obvestila-šola

 
 
 
 
 
 
 
Dostopnost