Zjutraj nas je kot vsako jutro zbudila trobenta. Učenci smo vstali, se oblekli ter odpravili na jutranjo telovadbo.

Po telovadbi je sledil zajtrk, za tem pa pospravljanje sob, ki so jih ocenili učiteljica in EKO aktivnosti. Učenci smo se razdelili v dve skupini. Ena skupina je imela peko Belokranjske pogače. To je podobno kruhu,  le da ima okroglo obliko in po vrhu jo posujemo s kumino in grobo soljo. Druga skupina je imela plezanje v notranjosti CŠOD-ja in igre na igrišču.  Po malici pa sta se skupini zamenjali. Nekaj po 13:00 uri pa je bilo kosilo in nato počitek. Po počitku pa smo imeli popoldanske aktivnosti, kjer smo bili vsi skupaj. Odšli smo na pohod do sosednje vasi, ki se je imenovala Dečina. Ogledali smo si potoček, ki je imel »posode« za pranje perila, ki so jih včasih uporabljale gospodinje. Po pohodu pa smo si ogledali krajši filmček o črnem močerilu, ki je bil zelo poučen, saj smo iz njega izvedeli veliko novega. Po končanih popoldanskih aktivnostih je bila večerja. Po polurnem počitku je sledila večerna animacija. Bili smo na igrišču, ter se igrali in pogovarjali. Večerna animacija se je zaključila ob 21:00. Za tem smo imeli priprave na spanje. Ob 22:00 pa smo luči ugasnili in zaspali.

 

Tiana Požar in Teja Šabec

7.r.

(Skupno 85 obiskov, 1 današnjih obiskov)